Skup spadku, skup udziałów w spadku - bezpieczne przeprowadzenie transakcji

Któż z nas nie marzył kiedyś o tym, by niespodziewanie dostać wiadomość o nieznanej cioci z Ameryki, która zostawiła nam fortunę? Spadek – przed laty słowo, które wszystkim kojarzyło się z bogactwem i dobrobytem, teraz – informacja o nim budzi wiele obaw, bo poza majątkiem po zmarłym krewnym często dostajemy też długi, albo jesteśmy jednym z wielu spadkobierców i wiemy, że przed nami wieloletnia batalia sądowa – gra nie warta świeczki.

Co wtedy? Najczęściej bez zastanowienia spadkobiercy sięgają po najprostsze wyjście – sądowne zrzeczenie się spadku. Pozbywają się problemów, ale też tego, co mogliby zyskać, gdyby zwrócili się ze sprawą do nas.

Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Życie pokazuje, że rozwiązać sprawy, które wydają się beznadziejne.

Tak właśnie było w przypadku pana Michała, który skontaktował się nami w sprawie mieszkania po zmarłym ojcu. Tata żył razem z żoną, przez którą nie mieli w ogóle kontaktu, więc syn niewiele wiedział o sytuacji finansowej i spadku. Istniało ryzyko, że macocha narobiła długów, a zgodnie z prawem mieszkanie, które miała wspólnie z mężem, w ¼ teraz należało się jego synowi. Sprawdziliśmy stan prawny i załatwiliśmy formalności, odkupiliśmy od pana Michała tę część spadku – ¼ mieszkania po ojcu.

Historie są różne, czasem ludzkie losy bardzo poruszające, tak jak opowieść pani Agnieszki, która była molestowana przez swojego ojca. Ona sprzedała nam spadek po swojej zmarłej mamie, żeby nie mieć kontaktu z ojcem. Później wyjechała z narzeczonym z kraju, aby nigdy go już nie spotkać.

Rodzinne niesnaski to często powody dla których sprzedaż części spadku ratuje napiętą sytuację Trzech skłóconych braci, którzy dostali spadek po zmarłej siostrze, od lat nie miało ze sobą kontaktu, nawet nie wiedzieli gdzie dokładnie mieszkają pozostali. Jeden mieszkał w Warszawie, drugi w Bielsko Białej, trzeci w Niemczech. Nieruchomość niszczała, podatki trzeba było płacić, w końcu jeden z braci sprzedał nam swój udział, żeby pozbyć się problemu.

Życie pisze różne scenariusze, najczęściej takie, na które nie jesteśmy gotowi. Pomagamy w sprawach trudnych i z pozoru beznadziejnych, bo wiemy, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a życie jest po to, by się nim cieszyć, problemy trzeba rozwiązywać – od tego jesteśmy.


Zbycie udziałów w spadku przez rodzinę

Otrzymałeś spadek, który stał się problemem?

Proponujemy Ci możliwość jego wykupu - całości lub części. To rozwiązanie, które pozwala na szybkie uzyskanie środków pieniężnych w sprawach, które mogą trwać latami. Dzielimy się informacjami na każdym etapie zarówno teoretycznymi, jak i tymi praktycznymi. Środki pieniężne ze zbycia spadku przelewamy ekspresowo.Jest to rozwiązanie, które pozwala na szybkie uzyskanie środków pieniężnych w sprawach, które mogą trwać latami. Mamy nieposzlakowaną opinię, a na rynku działamy już wiele lat. Bezpieczeństwo i uczciwość są dla nas priorytetem. Dlatego wszelkie procedury i transakcje przeprowadzamy całkowicie zgodnie z prawem. Dzielimy się informacjami na każdym etapie zarówno teoretycznymi, jak i tymi praktycznymi. Środki pieniężne ze zbycia spadku przelewamy ekspresowo.


Zajmujemy się całą procedurą - od początku do końca. Doradzamy na każdym etapie i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości czy nieścisłości.

Nabycia możemy dokonać na różnym etapie prowadzenia sprawy spadkowej:

  • przed przeprowadzeniem sprawy spadkowej,
  • w trakcie sprawy spadkowej,
  • po przeprowadzeniu sprawy spadkowej.


„Kodeks cywilny" o zbyciu całości spadku?

Na podstawie przepisów „Kodeksu cywilnego" (art. 1051 i następne), każdy spadkobierca ma prawo zadysponować swoim spadkiem poprzez umowę zbycia spadku. Na podstawie takiej umowy, możemy dokonać darowizny, ale też sprzedaży, co dla wielu spadkobierców jest bardzo korzystne.

Prawo o skupie udziału (części) spadku?

Tak, również dokonujemy skupu nie tylko całości, ale i części spadku. Przepisy mówią, że każdy spadkobierca ma prawo zadysponować swoim całym spadkiem lub jego częścią. Co więcej, nie musi występować o zgodę pozostałych spadkobierców. Sprzedaży udziałów dokonuje się na podstawie umowy zbycia spadku, która jest regulowana w art. 1051 Kc. Całą transakcję przeprowadzamy sprawnie i szybko w jak najmniej obciążający sposób.

Gdzie skupujemy spadki?

Siedziba naszej firmy jest w Warszawie, ale działamy na terenie całego kraju. Dokonujemy skupu udziałów w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Krakowie, Katowicach, Łodzi, a także innych miastach. Oczywiście nie ograniczamy się jedynie do największych aglomeracji. Skupu dokonujemy we wszelkich miejscach w Polsce - niezależnie od lokalizacji.

 


Prawnik
Rozważasz zbycie spadku, całości lub jego części? Chcesz dopytać się o szczegóły transakcji lub po prostu uzyskać wycenę? 


Skontaktuj się nami!:

Telefon - skup udziałów
tel. 501 08 98 98

biuro@tadwil.pl

 

 

Szybki kontakt

Tadwil sp. z o.o.
ul. Syta 68, 02-993 Warszawa
Tel: 501 08 98 98
Email: biuro@tadwil.pl

© 2016 TadWil