Na czym polega oddłużanie nieruchomości?

Nieruchomość może stanowić formę dobrowolnego zabezpieczenia zaciąganego zobowiązania finansowego (kredytu hipotecznego) lub, ze względu na inne zadłużenia, stać się przedmiotem egzekucji komorniczej. W obu przypadkach właściciel nieruchomości może zainicjować proces mający na celu jej oddłużenie.


Oddłużanie nieruchomości polega na pozbyciu się długu i jednoczesnym niedopuszczeniu do licytacji komorniczej zadłużonej nieruchomości (mieszkania, domu, działki). Można je przeprowadzić poprzez dobrowolną sprzedaż nieruchomości, ale trzeba działać z odpowiednim wyprzedzeniem.


Kiedy warto skorzystać z oddłużania nieruchomości?


Oddłużanie to proces, o którym warto pomyśleć w sytuacji, w której boimy się utraty nieruchomości ze względu na:

  • niemożność spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego,
  • inne długi, które mogą prowadzić do egzekucji komorniczej.


Sprzedaż obciążonej nieruchomości na rynku wtórnym może być bardzo utrudniona, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie. Osoby prywatne posiłkujące się kredytem bankowym lub inwestujące oszczędności życia w zakup wymarzonego mieszkania lub domu unikają ryzyka związanego z obciążeniem nieruchomości, a zgodnie z obowiązującymi przepisami obciążenie hipoteczne podąża za własnością nieruchomości nim obciążoną. Dla potencjalnego nabywcy to duże ryzyko. Jak w takim razie sprzedać zadłużoną nieruchomość?
Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest w tym przypadku współpraca z wyspecjalizowaną firmą, która działa na rynku oddłużania nieruchomości.
Korzyści z oddłużania: Dlaczego warto zdecydować się na dobrowolną sprzedaż nieruchomości?


W sytuacji, w której nie mamy możliwości spłaty zadłużenia przy jednoczesnym zachowaniu praw własności do lokalu mieszkalnego, działki czy domu warto rozważyć podjęcie działań, które ograniczą nasze koszty i straty finansowe. Takim działaniem jest dobrowolna sprzedaż nieruchomości, dzięki której:

 

  • unikamy eksmisji,
  • unikamy kosztów związanych z egzekucją komorniczą,
  • uzyskujemy lepszą cenę, a co za tym idzie zwiększamy swoje szanse na spłatę zadłużenia,
  • możemy przeprowadzić cały proces oszczędzając sobie i swoim najbliższym wielu niepotrzebnych nerwów i stresu.


Dlaczego warto przeprowadzić oddłużanie nieruchomości przy współpracy z wyspecjalizowaną firmą?


Z perspektywy branżowego eksperta możemy śmiało stwierdzić, iż współpraca z doświadczoną firmą niesie za sobą szereg dodatkowych korzyści dla sprzedającego. Na wstępie warto wskazać rzetelną i profesjonalną wycenę nieruchomości. Jako właściciele domów, mieszkań i działek często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile rzeczywiście warta jest nasza nieruchomość. Tymczasem, po jej sprzedaży może się okazać, iż środków wystarczy nie tylko na spłatę zadłużenia lub znacznej jego części, ale również zakup nowego mieszkania.

Dodatkowym atutem współpracy z firmą jest możliwość szybkiej finalizacji transakcji, a co za tym idzie szybkiego pozyskania środków finansowych na spłatę wierzycieli. To także wygoda, jaką uzyskujemy poprzez ograniczenie formalności.

Tadwil sp. z o.o.

ul. Syta 68, 02-993 Warszawa
Tel: +48 501 089 898
Tel: +48 507 060 970
Email: biuro@tadwil.pl

Zamów rozmowę

Podaj swój numer a skontaktujemy się z Tobą
w przeciągu 5 minut

Tadwil nieruchomości