NOWOŚĆ Przekształcenie prawa lokatorskiego

Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu inaczej mieszkanie lokatorskie jest bardzo zbliżone do najmu mieszkania. Spółdzielnia jest właścicielem i zarządzającym nieruchomością. Lokator wniósł wkład budowlany i płaci czynsz administracyjny. Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu nie może być sprzedane (nawet w sytuacji rozwodu i podziału majątku jeśli małżonkowie mieli ustawową wspólność majątkową), podarowane, obciążone kredytem, nie można też założyć dla takiego lokalu księgi wieczystej. Co jest rzeczą bardzo istotną spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu nie podlega dziedziczeniu, więc w przypadku śmierci rodziców dzieci nie mają prawa do dziedziczenia mieszkania po rodzicach. Dzieci dziedziczą jedynie wkład budowlany. Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu może zostać przeniesione po śmierci członka spółdzielni tylko na żyjącego małżonka, któremu przysługuje roszczenie o przyjęcie w poczet członków spółdzielni.
Spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu można przekształcić na prawo własności lokalu. Podstawowym warunkiem jest uregulowany stan gruntów pod budynkiem. Trzeba też spłacić wszystkie zobowiązania ciążące na lokalu i wkładzie budowlanym UWAGA! Wkład budowlany w spółdzielczym lokatorskim prawie do lokalu może być obciążony przez komornika.

Przeprowadzimy całą procedurę przekształcenia spółdzielczego prawa lokatorskiego na własność. Spłacimy zadłużenie i komornika, zawrzemy ugody z wierzycielami, jeśli będzie taka potrzeba zamienimy lokal na inne mniejsze lub większe mieszkanie lub dom w spokojnej okolicy.

 

Nie czekajcie Państwo. Skontaktujcie się z nami już dziś!

Szybki kontakt

Tadwil sp. z o.o.
ul. Syta 68, 02-993 Warszawa
Tel: 501 08 98 98
Email: biuro@tadwil.pl

© 2016 TadWil